2021-12-04     Barbary, Hieronima, Krystiana        
Strona Główna -> Konkursy

ROK SZKOLNY 2019/2020

   

XVII Konkurs Jasełek Gloria 2020

W dniu 22 stycznia 2020 r. odbył się XVII Konkurs Jasełek Gloria 2020, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli pierwsze miejsce w kategorii współczesnej dzieci starszych! 

 

 Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DYPLOM

 

PIOSENKA PATRIOTYCZNA I ŻOŁNIERSKA

W dniu 12 listopada w Zębie odbył się Konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice we wszystkich kategoriach wiekowych.

Anna Pawlikowska piosenką Gdzie są kwiaty z tamtych lat… wyśpiewała II miejsce w kategorii klas VII i VIII. Zespół Dziewczęta z Cichego czyli Zofia Pawlikowska, Angelika Strama, Oliwia Skupień i Helena Staszel za wykonanie piosenki Rozszumiały się wierzby płaczące uzyskały III miejsce w kategorii klas IV– VI. W tej samej kategorii wiekowej Trio z Cichego czyli Magdalena Dziubas, Natalia Łukaszczyk i Natalia Pawlikowska otrzymało wyróżnienie za piosenkę Dziewczyno z granatem.

W najmłodszej grupie wiekowej klas 0 – III udział wzięły: Anna Galica śpiewając piosenkę Jesteśmy Polką i Polakiem, Ewelina Mrugała z piosenką Co to jest niepodległość oraz zespół Mali Cichowianie wykonując piosenkę Rozkwitają pąki białych róż.

Wszystkim życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

sklaudia

 

 

 

ORZEŁ BIAŁY – SYMBOL NARODU POLSKIEGO

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym Orzeł Biały – symbol Narodu Polskiego zorganizowanym przez Gminę Poronin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Uczniowie wykonali prace w dwóch grupach wiekowych: młodsza czyli klasy I – IV, oraz starsza  klasy V – VIII. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego, zgodne z regulaminem konkursu po trzy prace z każdej grupy wiekowej zakwalifikowały się do etapu gminnego. Z sześciu prac, cztery zostały wysoko ocenione i nagrodzone.

9 listopada w ramach powiatowych obchodów Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za wykonane prace.

Młodsza grupa wiekowa:

Helena Staszel (klasa IV) – II miejsce

Starsza grupa wiekowa:

Klemens Kułach (klasa VII) – I miejsce

Emilia Galica (klasa VI) – III miejsce

Praca grupowa: Natalia Pawlikowska, Anna Maria Pawlikowska, Ewelina Gał (klasa VI) – wyróżnienie.

Zwycięzcom gratulujemy pomysłów i ciekawych prac oraz życzymy dalszych sukcesów.

sklaudia

 

 

WĘDROWALI KU WOLNEJ OJCZYŹNIE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie. Organizatorem tego międzyszkolnego konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie.

Prace wykonało 24 uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 listopada. Spośród uczniów naszej szkoły nagrodzono pracę Huberta Pawlikowskiego, a Kamila Pawlikowska otrzymała wyróżnienie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sklaudia

KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 7 listopada w Szkole Podstawowej w Poroninie odbył się XVI Międzyszkolny  Konkurs Recytatorski „Wędrowali ku wolnej ojczyźnie”. Udział wzięło ponad 70 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tatrzańskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Pawlikowska z klasy VIII, Kamila Pawlikowska i Ania  Łukaszczyk z  klasy VII. Patrycja zdobyła w tym roku III miejsce.

Brawo! Serdecznie gratulujemy.

D. Pałka

Bezpieczni na drodze

W dniu 13 listopada 2019 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się konkurs „Bezpieczni na drodze ze Skodą i Termami BUKOVINA”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczestników: Angelika Strama z klasy IV, Natalia Łukaszczyk z klasy VI, Marcin Pawlikowski z klasy VII oraz Patrycja Pawlikowska z klasy VIII. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz bezpieczeństwa w poruszaniu się na rowerze. Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach dla wszystkich uczestników, drugim etapem były konkurencje sprawnościowe poszczególnych grup klasowych oraz grupy opiekunów. Cała czwórka wykazała się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. Dwoje uczniów tj. Natalia Łukaszczyk i Marcin Pawlikowski zajęło I miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

GALERIA

Ł. Mrzygłód

 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

GLORIA 2019

W dniach 8 - 11 stycznia 2019 roku odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Jasełek GLORIA 2019, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem. Uczniowie naszej szkoły już po raz ósmy wzięli w nim udział.

W tym roku nasze jasełka zatytułowane Miejsce dla nieobecnych... w kategorii współczesnej - dzieci starsze, zdobyły Nagrodę Specjalną Starosty Tatrzańskiego. Scenariusz, poruszający trudną tematykę, gra aktorska oraz wyraz artystyczny przedstawienia zostały bardzo wysoko ocenione przez wymagających jurorów.

Aktorzy na medal to:

klasa VIII: Andrzej Gubała, Andrzej Galica, Izabela Kukuc, Julia Moniak, Magdalena Pawlikowska, Mateusz Pawlikowski, Gabriela Stasik, Justyna Strama

klasa VII: Anna Pawlikowska, Patrycja Pawlikowska, Jakub Stasik, Dorota Żegleń

klasa VI: Hubert Pawlikowski, Klemens Kułach, Marcin Pawlikowski

klasa V: Magdalena Dziubas, Natalia Łukaszczyk, Natalia Pawlikowska, Jakub Pawlikowski

klasa 0: Anna Galica, Maria Galica

Nagrodę specjalną za grę aktorską zdobyła Gabriela Stasik.

Wszystkim aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sklaudia

 

Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka

W tegorocznych gminnych eliminacjach, które miały miejsce dnia 28 listopada, naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczestników: Andzia i Helenka z klasy III w grupie wiekowej klas I – III, Ewelina (recytator) i Magda (gawędziarz) z klasy V – grupa wiekowa IV – VI oraz Andrzej Gubała klasa VIII w grupie klas VII – VIII i III gimnazjum.

 

Cała piątka wykazała się bardzo dobrym warsztatem artystycznym, jednocześnie prezentując piękno gwary i nienaganny tradycyjny strój podhalański.

Do finału wojewódzkiego w Białym Dunajcu zakwalifikowały się Angelika Strama i Magda Dziubas. Andrzej Gubała tym razem zajął III miejsce, co, zgodnie z regulaminem, nie dało mu możliwości wystąpienia w finale.

Uczniom i rodzicom składam serdeczne gratulacje i podziękowania za osobiste zaangażowanie w to ważne regionalne wydarzenie.

   

b a k

 

 

Biblijny Konkurs Tematyczny Z Dobrą Nowiną przez życie

Tematyka tegorocznego Konkursu obejmowała Ewangelię wg św. Mateusza. Etap szkolny odbył się 19 listopada. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów naszej Szkoły z klasy VIII. Najwięcej punktów (32) zdobył Andrzej Gubała. Po weryfikacji prac przez Rejonową Komisję Konkursową Andrzej ostatecznie uzyskał 36 punktów. Jego praca została przesłana do Komisji kwalifikującej do etapu rejonowego. Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego zostanie opublikowana na stronie internetowej Kuratorium Oświaty 12 grudnia 2018 roku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, Andrzejowi życzymy zakwalifikowania do dalszego etapu i jeszcze lepszego wyniku.

 

opr. sklaudia

 

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Dnia 13 listopada odbył się w Zębie VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Heleny Marusarzówny. Naszą Szkołę reprezentowało 17 osób, które z entuzjazmem, radością, a równocześnie zadumą wyśpiewały piosenki wdzięczności za naszą Ojczyznę.

W młodszej grupie wiekowej (klasy od 0 do III):

 • zespół Pierwszaki w składzie: Martynka Łukaszczyk, Natalia Dziubas, Ania Moniak, Klaudia Staszel, Stasiu Gał, Bartek Kułach z piosenką Polskie ABCwyróżnienie,
 • zespół Mała Mieszanka czyli Julka Gał, Magda Strama, Marek Łukaszczyk, Zosia Pawlikowska, Wojtek Strama z klasy II i III z piosenką Jesteśmy Polką i Polakiemwyróżnienie,
 • solistka Angelika Strama z klasy III z piosenką Niepodległawyróżnienie.

Starsza grupa wiekowa (klasy od IV do VIII):

 • zespół Trio z Piątej czyli Natalia Pawlikowska, Natalia Łukaszczyk, Magdalena Dziubas z piosenką Róża czerwono, biało kwitnie bez - I miejsce,
 • solistka Magdalena Pawlikowska kl. VIII z piosenką Nim wstanie świt - II miejsce,
 • solistka Gabriela Stasik kl. VIII z piosenką Dziewczyna z granatemwyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i życzymy coraz większego entuzjazmu w dzieleniu się swoim talentem oraz ukochaniem pieśni i piosenki patriotycznej.

Galeria

sklaudia

 

Diecezjalny Konkurs Plastyczny

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W tym roku był on poświęcony postaci naszego wielkiego rodaka – Świętego Jana Pawła II, a temat prac brzmiał: Jan Paweł II czyli jak Karol został papieżem.

W etapie szkolnym uczestniczyło 28 uczniów tworząc zespoły pracujące w swoich grupach wiekowych.

Wytypowane przez Szkolną Komisję Konkursową prace zostały wysłane na etap dekanalny w dniu 2 października. Poniżej podajemy skład zespołów.

Młodsza grupa wiekowa:

Zespół 1: Natalia Dziubas, Anna Moniak, Martyna Łukaszczyk, Bartłomiej Kułach - klasa I

Zespół 2: Magdalena Strama, Julia Gał, Marek Łukaszczyk, Norbert Gał - klasa II

Zespół 3: Natalia Pawlikowska, Damian Stachoń, Jakub Łukaszczyk - klasa II

Starsza grupa wiekowa 

Zespół 1: Angelika Strama, Helena Staszel, Oliwia Skupień - klasa III

Zespół 2: Zofia Pawlikowska, Wojciech Strama - klasa III

Najstarsza grupa wiekowa 

Zespół 1: Magdalena Dziubas, Natalia Pawlikowska, Natalia Łukaszczyk - klasa V

Zespół 2: Julia Górz klasa VI, Dorota Żegleń klasa VII

Zespół 3: Anna Łukaszczyk, Kamila Pawlikowska - klasa VI

Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie.

sklaudia

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

KONKURS MATEMATYCZNY W ZĘBIE

W środę 11 kwietnia 2018 roku naszą szkołę w XVII Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas I – III w Zębie reprezentowało czworo uczniów. W I kategorii, czyli uczniowie klas pierwszych byli to Magdalena Strama i Marek Łukaszczyk. Dzięki wytężonej pracy w szkole i w domu Marek zdobył III miejsce. Natomiast w II kategorii - uczniowie klas drugich reprezentowały nas Angelika Strama i Helena Staszel, która zdobyła bardzo dobre II miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że poziom konkursu był bardzo wysoki.

              

G. Dyda 

KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE KATYŃSKIEJ

 

 

6 kwietnia 2018 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach X Dnia Katyńskiego w Poroninie. Jednym z punktów programu był konkurs recytatorski, w którym wystąpiły trzy uczennice: Anna Łukaszczyk, Kamila Pawlikowska i Patrycja Pawlikowska. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się przed jury w kategorii poetyckiej. Kamila za swoją interpretację  została nagrodzona wyróżnieniem. Gratulujemy sukcesu, a wszystkim dziewczynkom udanego występu.

 

Dorota Matys

 

KONKURS LITERACKI „NA TATRZAŃSKIM SZLAKU”

5 kwietnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIII konkursu literackiego "Na tatrzańskim szlaku", który organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Poroninie i Tatrzański Park Narodowy. Oceniano utwory literackie (opowiadania i wiersze) oraz, po raz pierwszy, komiksy. W tym roku swe prace przysłało 190 uczestników z całej Małopolski, konkurencja była więc bardzo duża, a zdobycie uznania jury okazało się nie lada sukcesem. Uczennicy klasy V naszej szkoły, Kamili Pawlikowskiej, za wiersz o wietrze halnym przyznano III miejsce. W czasie finału odbył się także konkurs na krótki wierszyk o krokusie, który Kamila wygrała, otrzymując dodatkową nagrodę.

             

 Dorota Matys

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA WIELKANOCNA”

 

 

Przed świętami został rozstrzygnięty konkurs na Kartkę Wielkanocną zorganizowany przez GOK w Poroninie. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Dziesięć najlepszych prac zostało zakwalifikowanych przez szkolną komisję do etapu gminnego.

 

 

Trzy prace otrzymały wyróżnienia. Były to kartki wykonane przez: Magdalenę Dziubas, Emilię Galicę i Natalię Łukaszczyk.

                         

Pani Danuta Galica wraz z córką Emilią reprezentowały naszą szkołę przy odbiorze nagród w dniu 23 marca 2018 roku.

Dziękujemy i gratulujemy.

sklaudia

DZIEŃ REGIONALNY W STASIKÓWCE

Już po raz szósty 21 marca Szkoła Podstawowa w Stasikówce gościła miłośników gwary i podhalańskich zwyczajów. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W babcynyj skrzyni”, dlatego w treści prezentowanych utworów górę wzięły podhalańskie stroje, czy wystrój biołyj izby.

W konkursie recytatorskim z naszej strony wystapiły cztery dziewczynki; dwie w grupie wiekowej klas I – III i dwie w grupie IV – V. W grupie młodszej Andzia Strama zdobyła III miejsce, a Helenka Staszel wyróżnienie. W drugiej grupie Magda Dziubas wywalczyła II miejsce, zaś wyróżnienie Natalka Łukaszczyk.

Serdeczne gratulacje dla dziewcząt, a dla rodziców podziękowania za pomoc organizacyjną.

W tym samym dniu miało miejsce rozdanie nagród za prace plastyczne tematycznie powiązane z konkursem recytatorskim. Wśród nich nie zabrakło i naszych przedstawicieli. Wyróżniono prace Natalii Pawlikowskiej z klasy IV i Andrzeja Gubały z klasy VII przygotowane pod opieką Pani Grażyny Dydy.

Osobiście dziękuję uczniom za chęć udziału w konkursie i znakomite reprezentowanie naszej szkoły. Więcej takich, a nie zaginie góralska tradycja.

                                                                                                                                 b a k  

GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ „ŚPIEWAJ I TAŃCZ” 

 

Dnia 16 marca odbył się w Poroninie II Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Śpiewaj i tańcz”. Naszą szkołę reprezentowało 5 dziewcząt, które z radością i wielkim zaangażowaniem wyśpiewały wybrane przez siebie piosenki.

 

 

 

A oto ich osiągnięcia:

Magdalena Pawlikowska klasa VII – I miejsce

Angelika Strama klasa II – I miejsce

Natalia Łukaszczyk klasa IV – III miejsce

Dorota Żegleń klasa VI – III miejsce

Magdalena Dziubas klasa IV - wyróżnienie

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy sukcesu i życzymy coraz większego entuzjazmu w dzieleniu się swoim talentem oraz ukochaniem śpiewu.

sklaudia

Zobacz galerię 

 

Gloria 2018

W dniach 16 – 18 stycznia 2018 roku odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Jasełek GLORIA, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem. Uczniowie naszej Szkoły już po raz siódmy wzięli w nim udział.

W tym roku nasze Jasełka pt. „W pewnym człowieku narodził się Chrystus” w kategorii współczesnej - dzieci starsze, zdobyły I miejsce.

Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania, a gra aktorska, interpretacja tekstu, śpiew, całościowy wyraz artystyczny oraz przesłanie zawarte w scenariuszu zostało bardzo wysoko ocenione.

Aktorzy na medal, to:

klasa VII: Andrzej Gubała,  Izabela Kukuc,  Julia Moniak,  Magdalena Pawlikowska,  Mateusz Pawlikowski,  Gabriela Stasik,  Justyna Strama

klasa IV: Magdalena Dziubas, Natalia Łukaszczyk, Natalia Pawlikowska

klasa II: Oliwia Skupień, Helena Staszel, Angelika Strama

klasa I: Magdalena Strama

            

 

Nagrodę specjalną za grę aktorską zdobyła Gabriela Stasik.

Nagrodę specjalną za śpiew - Magdalena Pawlikowska.

Wszystkim aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sklaudia

 

Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka – eliminacje gminne                                 

Tegoroczne eliminacje odbyły się 7 grudnia, jak zawsze w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie. Recytatorzy i gawędziarze wystąpili w trzech grupach wiekowych, z podziałem na recytatorów i gawędziarzy.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

 • grupa I (klasy 0 – III), kategoria recytator: Angelika Strama i Zofia Pawlikowska z klasy II
 • grupa II (klasy IV – VI), kategoria recytator - Natalia Łukaszczyk klasa IV; kategoria gawędziarz – Magdalena Dziubas klasa IV
 • grupa III (klasa VII oraz II i III gimnazjum), kategoria recytator – Andrzej Gubała klasa VII

A oto wyniki:

          

Wyróżnienie otrzymała Andzia Strama.

Zgodnie z Regulaminem konkursu do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Magda Dziubas i Andrzej Gubała.

Gratulujemy i życzymy udanego występu w Białym Dunajcu 8 lutego.

b a k

 

Konkurs Poezji Religijnej, 4 grudnia 2017

Nasza Szkoła po praz pierwszy wzięła odział w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Kopalnię Soli – Bochnia oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK.

Reprezentantki naszej szkoły w młodszej grupie wiekowej (klasy 0 - III) to: Julia Gał - klasa I i
Zofia Pawlikowska - klasa II.

Starsza grupa wiekowa (klasy IV – VII): Natalia Pawlikowska - klasa IV, Kamila Pawlikowska - klasa V i Patrycja Pawlikowska - klasa VI.

W etapie rejonowym wzięło udział około 80 recytatorów z obu grup wiekowych. Nie udało nam się zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego, jednak sam udział dał nam wiele satysfakcji i był piękną lekcją dobrej rywalizacji.

     sklaudia

 

BIBLIJNY KONKURS TEMATYCZNY

Dnia 17 listopada uczniowie klasy VII naszej Szkoły wzięli udział w Biblijnym Konkursie Tematycznym „Z Dobrą Nowiną przez życie”.

60 minutowy test sprawdzał wiadomości z Ewangelii według św. Jana. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Troje z nich uzyskało wymaganą liczbę punktów, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego.

Izabela Kukuc          78%

Andrzej Galica         75%

Andrzej Gubała       75%

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powiedzenia w kolejnym etapie.

sklaudia


GMINNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

14 listopada odbył się w Zębie VII Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej im. Heleny Marusarzówny.

Reprezentanci naszej Szkoły to:

w grupie wiekowej 0-III:

 • zespół Małe Kwiatki: Julia Gał, Magdalena Strama, Marek Łukaszczyk, Jakub Łukaszczyk, Natalia Pawlikowska, Damian Stachoń, Zosia Pawlikowska, Wojciech Strama, Helena Staszel
 • solistka Zofia Pawlikowska

W tej grupie nie udało nam się wyśpiewać żadnej nagrody.

 

W grupie wiekowej IV-VII:

 • zespół Duże Kwiaty: Magdalena Dziubas, Natalia Łukaszczyk, Natalia Pawlikowska – II miejsce
 • solistka Magdalena Pawlikowska – wyróżnienie

                    

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ducha walki oraz życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich artystycznych talentów.

 sklaudia

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska